Easycopter LARK

Představujeme vám většího bratříčka oblíbeného jednorotorového RC vrtulníčku Easycopter V4.5 Colibri. Jedná se o model Easycopter Lark. Ten už není žádný prcek, s rotorem o průměru 328mm si troufne s přehledem i na venkovní lety. Přesto si s ním za horšího počasí zalétáte i ve větší místnosti či hale. Navíc díky skvělému agresivnímu designu neudělá ostudu ani mezi ostatními modeláři. Lark je určen pro začátečníky, kteří nemají strach začít létat s RC vrtulníkem dospělé konstrukce a mají trochu trpělivosti na jeho zvládnutí. Určen je ale i pro zkušenější uživatele, na takové to pohodové polétání za dlouhých letních večerů či do haly, kam se jejich velké stroje nevejdou.

Easycopter Lark je RC vrtulník klasické koncepce s jedním nosným rotorem se stabilizátorem Bell-Hiller a vyrovnávacím rotorem na ocasním nosníku. Konstrukce vrtulníku je převážně plastová. Sportovní kabina je z tenkého, lehkého, ale odolného plastu a je snadno snímatelná pro dokonalý přístup k palubní elektronice, hlavnímu motoru a mechanice. Ovládání modelu zajišťuje řídící jednotka, která v sobě skrývá regulátory pro motory nosného a vyrovnávacího rotoru, přijímač a gyroskop. Dvě 5g serva pro ovládání cykliky jsou namontována zvlášť. Díky své nízké hmotnosti a celkově velmi kompaktní konstrukci je LARK velmi odolný při haváriích a tvrdších přistáních, které potkají každého začátečníka.

K modelu dostanete digitální čtyřkanálovou RC soupravu pracující na frekvenci 2,4GHz. Nemusíte se tak bát problému s malým dosahem či rušení od jiných modelů. Ovladač umožňuje snadné přepnutí mezi modem 1 a 2, díky čemuž se snadno přizpůsobí úplně každému. Na ovladači je možnost přepnutí mezi velkými a malými výchylkami, snadno si tak ovládání vrtulníku přizpůsobíte dle svých zkušeností. Na ovladači naleznete i displej, na kterém vidíte nastavené výchylky či pozici digitálních trimů.

Příspěvek byl publikován v rubrice RC vrtulníky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.