Easycopter V4 Colibri

Easycopter V4 Colibri je zástupcem nové generace mini RC vrtulníků. Jedná se o dvourotorový model určený především pro úplné začátečníky. Není však ochuzen o žádnou vychytávku či funkci podstatně větších strojů. Díky tomu exceluje v letových vlastnostech, jaké tu v této cenové a velikostní kategorii RC vrtulníků zatím nebyli.

Se svými 28g váhy se jedná o nejmenší čtyřkanálový RC vrtulník na našem trhu. Právě čtyřkanálovému ovládání vděčí tento mini vrtulníček za své letové vlastnosti. O pohon vpřed a vzad se již nestará samostatný ocasní rotor, ale spodní pár rotorových listů ovládaný dvěma servy. Díky tomu je ovládání mnohem přesnější a let vpřed či vzad rychlejší. O stabilizaci letu se stará vestavěný gyroskop, který brání samovolnému otáčení podél osy, takže vrtulník se chová přesně tak, jak vy chcete. Konstrukce RC vrtulníku je převážne z lehkého pružného plastu, díky které je model extrémně lehký a proto i téměř nerozbitný. Energii dodává moderní LiPol baterie, která je narozdíl od ostatních mini vrtulníků snadno vyměnitelná, takže můžete střídat více baterií a prodloužit si tak dobu letu.

Co je však na Easycopter V4 Colibri to nejlepší je ovladač. Ten pracuje na frekvenci 2,4GHz, takže narozdíl od konkurenčních infra či MHz ovladačů si můžete užívat velký dosah. Patentovanou vychytávkou ovladače V2 Colibri je možnost během minuty přehodit MOD ovladače a nastavit si tak ovládání tak jak vyhovuje vám (plyn vpravo nebo vlevo). Začátečník ocení možnost přepínání dvojích výchylek, první malé pro klidný a pomalý let, druhé velké pro rychlejší let s ostřejšími rekacemi. Veškeré aktuální nastavení, ať modu letu, výchylek či aktuální pozice digitálních trimů vidíte na přehledném monochromatickém display uprostřed ovladače.

Příspěvek byl publikován v rubrice RC vrtulníky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.